ЗахідДах - покрівельні матеріали на будь-який вибір

Патонований цинк

Цинк-титанова покрівля

Покрівлі, вкриті цинк-титаном є дуже практичними, оскільки не вимагають експлуатаційних витрат. Захисна плівка – патина, що утворюється на поверхні покриття при окисленні металу під впливом природного середовища, оберігає його від корозії і забезпечує схоронність покрівлі протягом 50-100 років. Крім того, патина має і декоративне значення. Приблизно після 5 років експлуатації вона набуває благородний світло-сірий колір. Можна також придбаи патинований цинк-титан.

Завдяки своїй високій пластичності цинк-титан добре піддається механічній обробці. Він незамінний у будівництві при зведенні нестандартних конструкцій, наприклад, коли на звичайній фальцованій покрівлі зводяться об’ємні елементи конструкцій (шпилі, куполи, мезоніни, фронтони). Ці архітектурні елементи неможливо виконати з оцинкованої сталі, що має меншу пластичність.

Цинк-титан є екологічно чистим – не має канцерогенних властивостей і не надає інших шкідливих впливів на людину.

Однак, при виконанні робіт з цинк-титаном необхідно враховувати деякі його особливості.

Цинк-титан має великий коефіцієнт лінійного розширення. При нагріванні в інтервалі температур від 0 до 100 ° С коефіцієнт лінійного розширення дорівнює 2105 К-1 (що приблизно на 60% перевищує коефіцієнт лінійного розширення сталі). Для компенсації лінійних розширень по довжині ряду слід застосовувати спеціальні рухливі клямери, що дозволяють металу вільно рухатися в поздовжньому напрямку. Для компенсації лінійних розширень по ширині необхідно залишати зазор між рядами 3-5 мм. Число клямерів і розташування глухих і рухливих клямерів залежить від висоти будівлі, довжини ската і кута нахилу покрівлі.

При ухилі покрівлі менше 25% цинк-титан не рекомендується укладати на гідроізоляційний шар, тільки на решетування. В іншому випадку на нижньому боці листа може утворитися так звана біла іржа, яка сприяє передчасному руйнуванню всього покрівельного покриття.

 

Виконуючи роботи з використанням різних матеріалів необхідно враховувати, що цинк-титан вступає у взаємодію з залізом, сталлю і міддю, внаслідок 

чого відбувається електрохімічна корозія. Тому необхідно, щоб цинк-титан не мав прямого контакту з цими матеріалами, їх слід ізолювати. В якості ізоляційного матеріалу найкраще підходить свинець. Свинцевою пластиною, наприклад можна відокремити поверхню цинку від стійки сталевої огорожі на покрівлі. При монтажі покрівлі необхідно використовувати оцинковане кріплення. 

 Однією з переваг цинк-титану є те, що він добре паяється. Для пайки рекомендується використовувати легкоплавкий припой типу ПОС-30, ПОС-60. В якості флюсів застосовуються спеціальні пасти або травлена соляна кислота. Перед паянням всі дотичні частини деталей ретельно зачищаються і обезжирюються. Після виконання робіт всі місця пайки необхідно промити содовим розчином і великою кількістю води.